piątek, 18 stycznia 2019

ŻrYJ

Żryj, jedz ostrożnie, fat shaming, waga, otyłość, zaburzenia odżywiania
Moje dwudzieste urodziny uczciliśmy imprezą, wspólną z moją najlepszą przyjaciółką, mającą urodziny ok. 2 tygodnie wcześniej. Zaprosiłyśmy wspaniałe osoby, wybrałyśmy dobry lokal. Parę osób nie mogło być, a inni przyjeżdżali do Łodzi z wsi pod nią albo z Warszawy. Chciało przyjść więcej osób niż my zaprosiłyśmy, mój kolega chciał być obecny, a mu nie pozwoliłom, bo rzucił transfobiczny komentarz, gdy usłyszał, że większość osób zaproszonych to transy i inne osoby LGBT+. 
Dostałom świetną książkę Daniela Cohna-Bendita, koleżanka mi stawiała napoje, bo nie miała dla mnie prezentu, z przyjaciółką mimo trudności zdobyłyśmy dwa wegańskie torty. Jej był bananowo-jagodowo-czekoladowy, a mój truskawkowo-czekoladowy. Oba były pięknie zrobione, mój miał na górze taką ładną i smaczną warstwę truskawek. Spróbowałom po kawałku obu z nich. A potem poszłom do toalety i włożyłom dwa palce do ust, sięgając aż do gardła. 

Ma to tyle wspólnego ze zdrowym odżywianiem, co kampania, której jeden z plakatów prezentuję wyżej.
Tej kampanii oficjalnym tematem jest promocja zdrowego odżywiania. Byłom tym bardzo zdziwione, gdy zobaczyłom taki napis na dole plakatu.
Żryj, jedz ostrożnie, fat shaming, waga, otyłość, zaburzenia odżywiania
Zdrowe odżywianie to nie jest unikanie niektórych rzeczy. A przynajmniej nie tylko. Zdrowe odżywianie nie polega na niejedzeniu. Polega na jedzeniu. To przecież odżywianie.
Zdrowe odżywianie to warzywa i owoce jako podstawa diety. Zdrowe odżywianie to rośliny strączkowe. I w ogóle dużo roślin. Orzechy, bo są dobre na koncentrację, kurkuma na choroby cywilizacyjne, brokuły zaś są dobre na wszystko i do wszystkiego.
Zdrowe odżywianie to dostarczanie odpowiedniej ilości witamin. Zdrowe odżywianie to magnez, żelazo i wapń. 
Zdrowe odżywianie to też nie wciskanie w siebie olbrzymich ilości fast foodowej żywności. Skupienie się jednak na tym, czego nie jeść, to postawienie sprawy na głowie. 
Zdrowe odżywianie promuje się mówiąc ludziom, jakie dobre rzeczy mają jeść, by być zdrowymi.  
Jakiekolwiek szejmowanie osób otyłych jest nie tylko nietaktowne, ale i nieskuteczne.
Ludzie nie zaczynają chudnąć od bycia wyśmiewanym z powodu otyłości. Dyskryminacja powoduje, że ludzie ważą średnio o 1,66 kilograma więcej. I wspiera zaburzenia odżywiania. 
Dlatego ja zaraz pobiegłom się zważyć, by odkryć, że już odzyskałom te kilogramy, które straciłom zaraz po odstawieniu karbamazepiny. Właściwie to jestem przeciętnie zbudowane, a znów muszę się męczyć z wyobrażeniem swojej otyłości.
Żryj, jedz ostrożnie, fat shaming, waga, otyłość, zaburzenia odżywiania
~Kruk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz