niedziela, 24 lutego 2019

A co, jeśli feministki są brzydkie?

Istnieje niezliczona ilość memów i żartów o tym, że feministki / kobiety o niechcianych poglądach są brzydkie. Ba, nawet za brzydkie na kobiety!
A co, jeśli naprawdę są brzydkie?

Tak, niektóre kobiety są brzydkie

Bywa. No, są brzydkie kobiety, także feministki, ale nie tylko, seksistki też są brzydkie. Inne feministki są ładne. 
Jakie to ma znaczenie dla feminizmu? Żadne. To, że ktoś wygląda nienajlepiej, nie delegitymizuje jego/jej/ poglądów. Śmianie się z tego, jak ktoś wygląda nie jest w dobrym tonie. I jak to się dzieje, że ci prawdziwi mężczyźni, którzy naprawdę szanują kobiety, w przeciwieństwie do tych muzułmanów, przed którymi nas bronią, tak traktują brzydkie kobiety? Takie, które wyglądają jak typowe polskie starsze panie? Bo nie oszukujmy się, mamy, ciocie, babcie różnego rodzaju mizoginów, mających pretensje o brzydkie feministki, wyglądają podobnie. 
Poza oczywistą odpowiedzią - wcale nie szanują kobiet - istnieje też druga. Ryzykują, że zobaczymy ich pogardę dla kobiet. Pretensje o wygląd muszą mieć cel inny niż zwykłe śmieszkowanie.
Ponieważ ich zdaniem w kobiecie ważny jest tylko wygląd, to atakowanie urody wystarczy do delegitymizacji poglądów.
Jeśli jest brzydka, to nie może mówić o prawach kobiet, bo do kobiet nie należy, o płacach, bo jakby była ładna, to utrzymywałby ją bogaty mąż, o gwałtach, bo i tak jej to nie dotyczy. 
Jeśli jest ładna, to nie może mówić o prawach kobiet, nie potrzebuje równej płacy za równą pracę, bo i tak znajdzie bogatego męża, nie ma też sensu, by mówiła o gwałtach o molestowaniu, bo sama sobie winna, przecież dobrze wygląda.
Jeśli wygląd kobiet nadal jest używany do prób uciszania ich, to feminizm jest potrzebny.
Brawo. Legitymizują feminizm podczas prób delegitymizowania go. 
Fajnie by było w końcu móc nie przejmować się swoim wyglądem. Żeby nie komentowali go dziwni wykładowcy (pan od histologii wciąż w mojej pamięci), żeby nagle nie decydował, co wolno ci mówić, żeby sobie gdzieś tam był tylko sprawą estetyczną.

~Kruk

Mem został znaleziony na stronie Prawicowe poczucie chómoru

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza