niedziela, 7 kwietnia 2019

Po co kobietom pieniądze?

Wszyscy pamiętają, jak to pytanie padło w telewizji.
Kobiety wciąż nie są traktowane jak pełnoprawne członkinie społeczeństwa. W związku z tym można się zastanawiać, po co im zwykłe rzeczy, po co im zwyczajne rzeczy. Można zadawać pytania, których innym by nie zadano.

Po co głupim kobietkom pieniądze?

Na taksówkę, bo nie powinny same iść ulicą, gdy jest już ciemno. Jakoś trzeba wrócić do domu, pojechać do pracy na nockę czy wydostać się z uczelni albo z nieudanej randki, na której chłop nie zrozumiał, że kobieta nie ma ochoty na pewne rzeczy.
Żeby samej za siebie zapłacić podczas randki, na której jeszcze dobrze nie znają drugiej osoby. Gdyby pozwoliły za siebie zapłacić, to mężczyzna mógłby sobie pomyśleć, że są mu winne czynności seksualne.
Pieniądze są potrzebne, by uciec z toksycznego związku, by zabrać siebie i dzieci od przemocowego męża, by kupić/wynająć jakieś lokum, do którego nie będzie miał kluczy i można się tam poczuć bezpiecznie.
Kobiety potrzebują pieniędzy, bo są okradane z ok. 20% pensji (szacuje się, że w UE średnio jest to 18%). Dlatego zawsze mają ich mniej i potrzebują ich bardziej.
Potrzebują pieniędzy, by wyjechać za granicę po aborcję. 
I na dojazd na protest. Żeby w końcu nie musieć wyjeżdżać z Polski po zwykłą opiekę medyczną.
By utrzymać dziecko, zwłaszcza niepełnosprawne. 
W czasie rozwodu mężczyźni rzadko występują o opiekę nad dzieckiem. Zwykle nie płacą alimentów. Bardzo często zostawiają kobiety same w razie niepełnosprawności dziecka. Dlatego ciężar utrzymania dziecka spoczywa wyłącznie na kobiecie, która potrzebuje na to pieniędzy.
Kobiety potrzebują pieniędzy na batalie prawne, gdy chcą wywalczyć alimenty swojego dziecka, gdy zniesławiają oprawców, gdy zostały zgwałcone, gdy chodzi o mobbing, gdy czyściciel kamienic próbuje pozbawić je mieszkania
Kobiety statystycznie są lepiej wykształcone. Potrzebują pieniędzy na zdobycie tego wykształcenia. Produkują większość żywności na świecie, więc potrzebują pieniędzy na zakup narzędzi, inwestycje i usprawnianie produkcji. Jako że lekarek jest więcej niż lekarzy, kobiety potrzebują pieniędzy, bo w tym zawodzie pensja jest nieadekwatna do wykonywanej pracy.
Kobiety nie tylko leczą więcej ludzi, ale i wychowują oraz nauczają więcej ludzi i za to im się należą pieniądze.
Kobiety potrzebują pieniędzy, by zapłacić za wodę, bo myją ręce po skorzystaniu z toalety znacznie częściej niż mężczyźni.
Kobiety potrzebują pieniędzy, bo po pierwsze, tak samo, jak mężczyźni żyją w kapitalizmie, więc nie mogą bez nich zaspokajać potrzeb, i po drugie, inaczej niż mężczyźni, muszą używać pieniędzy do obrony przed mężczyznami.

~Kruk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza